Image default

„Tour of Lithuania” dalyvius pasitinka Utenos miestas.

Išaušo ketvirta lenktynių diena. Šiandien ‘Tour of Lithuania’ dalyvius pasitinka Utenos miestas bei užburenčios šio krašto apylinkės. Per 3 etapus būta kovų, kurios pareikalavo savų aukų. Sportininkams teko kovoti ne tik dėl geresnės pozicijos su varžovais, bet ir motina gamta, kuri pasiėmė savo duoklę. Tad šiandien prie starto linijos išsirikiavo 99 sportininkai (startavo beveik 120). Jų laukia 169km.

Po poros neutralių kilomentrų lenktynės prasidėjo. Peletonas laikė aukštą tempą. Karts nuo karto keli sportininkai bandydavo atitrūkti, tačiau greit būdavo neutrazijuojami ir grupė vėl važiuodavo kartu. Pirmajį tarpinį sprintą, kuris buvo 34km laimėjo nr.75 Jonas Nordal (Ceramicspeed herning ck elite).

Lenktynės tęsėsi toliau aukštu tempu. Karts nuo karto keli sportininkai atakuodavo ir bandydavo atitrūkti nuo grupės. Viename tokių pabėgimų iš šešių sportininkų dalyvavo LIetuvos sportininkas, Jomantas Venckus (voltas tartu 2024) ir Remi Demey atstovaujantis lietuviškai Energus cycling team. Pirmos valandos lenktynių tempas buvo 50,5km/h. Po antrojo tarpinio sprinto, kuris buvo 94km aštuoni sportininkai atsiskyrė nuo grupės ir laikydami labai aukštą tempą nutolo nuo peletono. Numynus 125km atstumas buvo 1:45min ir augo.

‘Tour of Lithuania’ Stop kadras.

Peletonas ilgai nesiėmė aktyvių veiksmų ir laikė panašų tempą kaip ir 8 pabėgę sportininkai, tačiau likus apie 25km iki finišo pagrindinė grupė pradėjo didint tempą. Jis pakilo iki 60km/h ir vėliau tempas dar kilo. Greitis siekė 70km/h. Likus važiuoti 10km atotrūkis sumažėjo iki 1:30. Tačiau nors tempas ir mažėjo pabėgusių sportininkų grupė nepavijo. Finišo tiesiojoj likus 300m iki finišo aštuonetas sukėlė vatus iki maksimumo ir sprintavo. Nugalėjo Martin Laas (nr.51) Ferei Quick Panda podium Mongolia team. 

Antras liko Lauri Tamm is Voltas Tartu 2024 komandos. Trečias Norvegų atstovas Vang Aas Eirik (IL Stjødals Blink).

Bendroje įskaitoje po 4 etapų lyderio geltoni marškinėliai sugrįžo Airtox Carl Ras dviratininkui Mads Andersen.

Rytoj finalinis penktasis etapas, Alytuje.

‘Tour of Lithuania’ Stop kadras.

Daugiau įrašų