Image default

Restorano virtuvės šefas Emilis Skurdenis kviečia prisiminti vaikystės skonius ir kvapus.


Sočios blynų varžytuvės Panevėžyje neleidžia sulieknėti. Panevėžio kavinės jungėsi prie akcijos „Blynų vajus“ ir visą savaitę rungėsi kieno blynai iškeps skaniau, pildydamos mūsų pilvus. Gastronominio konkurso „Aukštaičių blynai kiekvienai burnai“ dalyviai ir vieni iš prizininkų restoranas „Riverside“ sutiko pasidalinti savo „Paupio blynų“ receptu. Restorano „Riverside“ vyriausias virtuvės šefas Emilis Skurdenis kviečia likti ištikimiems tradicijoms ir sako, kad šis receptas primins vaikystės kvapus ir skonius.

INGREDIENTAI
Porcijos: 14-16 vnt. blynų
500 mililitrų pieno
500 gramų kvietinių miltų (apytikriai)
3 vienetai kiaušinių
50 gramų sviesto
3 šaukštai cukraus
7 gramai sausų mielių (arba 20 g šlapių)
1 šaukštelis kepimo miltelių
1 žiupsnelis druskos
Šiek tiek aliejaus (kepimui)
300 g spanguolių

PARUOŠIMO BŪDAS
Pieną pašildome, kad pirštas jaustų šilumą. 20 ml pieno užpilame ant sausų mielių ir maišome, kol ištirpsta. Paliekam pastovėti, kol ant viršaus susidarys baltos putos. Tada supilame į likusį pieną ir gerai išmaišome.
Į pieną su mielėmis beriame cukrų, druską, įmušame kiaušinius ir gerai viską išplakame.
Miltus sumaišome su kepimo milteliais ir įsijojame į pieno masę. Užmaišome tešlą. Miltų gali reikėti daugiau, priklauso nuo miltų kokybės ir kiaušinių dydžio. Tešla turi būti labai tirštos grietinės tirštumo, gal net tirštesnė, nes kylant mielėms, dar praskysta. Uždengiame rankšluosčiu ir padedame valandai šiltai kilti. Jeigu kambaryje šalta, tai tešlą kilti dedame į iki 50 C laipsnių įkaitintą orkaitę. Orkaitėje pakyla greičiau, reikia po pusvalandžio patikrinti.
Į pakilusią tešlą pilame tirpintą sviestą ir gerai išmaišome.
Įkaitiname keptuvę, pilame visai truputi aliejaus. Dedame šaukštu masės blynams ir sumažinus kaitrą, iš lėto, kad pakiltų kepame iš abiejų pusių.

Daugiau įrašų