Image default

M. S. Šimulynaitė: „Karmen” moko, kad meilė – tai ne žaidimas

Nuotraukos autorius A.Gudas

Vasario 14 dieną Panevėžio muzikiniame teatre žiūrovai galės išvysti Marijos Simonos Šimulynaitės režisuotą baletą „Karmen”. Pagal G. Bizet-R. Ščedrino „Karmen siuitą” kuriamas vienaveiksmis baletas keturiems šokėjams ir hologramai – pirmoji tokia šio kūrinio versija, joje ypatinga vieta skiriama technologijoms.

Baletas stebina maža Baltijos baleto teatro (BBT) atlikėjų grupe, holograminėmis vaizdo projekcijomis ir keri tragiškomis meilės istorijomis. „Karmen” moko suprasti, kad meilė – tai ne žaidimas, ne kazino ruletė ar koks nors kortų lošimas. Kalbant apie meilę negalima sakyti, kad vienoje vietoje pralošiau, o kitoje laimėjau ar teigti, kad pasukome ne tuo keliu. Mano nuomone, tikra meilė – labai stiprus jausmas, kurį žmogus gyvenime jaučia retai, todėl ja reikia gyventi ir ją puoselėti. O kokių klaidų turi nedaryti žiūrovas, moko kūrinio pagrindinė veikėja Karmen”, – su pastatymu supažindina Baltijos baleto teatro režisierė M. S. Šimulynaitė.

Nuotraukos autorius A.Gudas

Kūrinys provokuoja, kelia nepatogius klausimus žiūrovams ir kviečia susipažinti su išskirtine moterimi. Panevėžio miesto gyventojai ir svečiai turi puikią galimybę meilės dieną pamatyti Karmen – neeilinio charakterio, stiprią moterį. Nors daugelyje pastatymų Karmen charakteris sušvelninamas, čia pagrindinį vaidmenį atliekanti šokėja Evelina Fokina įkūnija tamsiąsias jos puses. „Meilė čia yra kaip įrankis tikslams pasiekti. Vyrus visuomet žavi dinamiškos moterys, todėl Karmen pavyksta suvilioti daug vyrų, bet prie ko tai priveda? Prie pabaigos, mirties, tačiau ir visiškai naujos pradžios”, – sako režisierė, choreografė M. S. Šimulynaitė.

Nuotraukos autorius A.Gudas

Pasak jos, šiame kūrinyje kiekvienas žiūrovas, nepriklausomai nuo jo amžiaus, atras ką nors savito. „Net vaikams svarbu pamatyti, kas yra baletas. Galbūt tai kitas pasaulis? Tvirtai tikiu, kad dabartiniai laikai keičia amžiaus cenzą ir meilės dieną šį kūrinį turi pamatyti kiekvienas”, – mano choreografė. 

Karmen mylimuosius ir kitus veikėjus įkūnys trys šokėjai – Pijus Ožalas, Danielius Voinovas ir Simonas Laukaitis. „Tai išskirtinis baleto pastatymas su vos 4 šokėjais ir hologramomis. Panevėžio žiūrovai turi išskirtinę galimybę pamatyti šį Lietuvoje ir pasaulyje unikalų baletą, modernaus meno kūrinį. Tikiu, kad meilės dieną kiekvienas žiūrovas ras kažką artimo, ką galės pritaikyti ir sau”, – kviečia režisierė M. S. Šimulynaitė. 

Bendras Baltijos baleto teatro (BBT) ir Panevėžio muzikinio teatro spektaklis „Karmen” – vasario 14 d. Panevėžio muzikiniame teatre.

Daugiau įrašų