Čia ir dabar Video

„Čia ir dabar“ 2016 02 09

Informacine laida „Čia ir dabar“ 2016 02 09

Užgavėnių antradienis – paskutinioji linksma, triukšminga ir soti šventė iki Velykų. Pasak etninės kultūros specialistų, šią dieną turėtume ne tik iki soties privalgyti, bet ir žemę šokant taip kojomis atitrenkti, kad tolumoje esantis pavasaris išgirstų.

 

 

 

Panevėžio miesto savivaldybės administracijos pertvarka sukėlė tikrą sumaištį. Daliai darbuotojų gręsia atleidimas, o profsąjungos grąsina teismais. Tačiau savivaldybės administracija sako, jog labiausiai pergyvena tie, kurie nerodo jokių iniciatyvų darbe. Ir vis dėl to, guodžiama, kad bus ieškoma kompromisų su darbuotojais.

 

 

 

Pagal pagamintos ir eksportuojamos produkcijos apimtis Panevėžys lygiuojasi į didžiuosius šalies miestus. Tačiau Lietuvos pramoninkų konfideracijos prezidentas Robertas Dargis sako, jog didžiausias rūpestis šiandien – išvykstantis jaunimas, o šiai problemai spręsti daugiau pastangų turi dėti vietos savivaldybė, o ne Seimas.

 

 

 

Nuo vasario Lietuvoje pradėjusi veikti naujoji užstato sistema dar tik įgauna pagreitį. Užstato ženklų pažymėtų pakuočių dabar reiktų gerokai paieškoti, tačiau prekybininkai sako, kad pereinamasis laikotarpis tęsis iki gegužės, todėl dar yra laiko pakeisti prekes senosiose pakuotėse ir gyventojams pradėti ugdytis naujus įgūdžius.

 

 

Panevėžio palaikomojo gydymo ir slaugos ligoninės medikai vėl užsiima netradicine veikla. Pasibaigus projektui, kai gydytojos ir slaugytojos mokėsi šilkografijos paslapčių, po kiek daugiau nei mėnesio šioje ligoninėje įkurtas literatūros mėgėjų klubas.

 

 

Šiauliuose į vieną robotikos etapų susirinkę mokiniai stebino išradingumu. Net pradinukų sukonstruoti ir valdomi robotukai statė lego namus ir rinko išmėtus daiktus. Na, o vaikai šioje protų kovoje varžėsi ne dėl prizų, o kad mamą pradžiugintų ir kasės draugus paragintų susidomėti viena pespektyviausių mokslo šakų – robotika.

Daugiau įrašų