Namai / GNTV Naujienos / Naujienos 2018 11 01

Naujienos 2018 11 01

Jau įprasta, kad lapkritį pradedame diskusijomis apie lietuviškas ir iš svetur atkeliavusias tradicijas, jų vietą mūsų kultūroje. Tačiau dvasininkai teigia, kad nereikėtų maišyti ir senųjų Visų Šventųjų ir Vėlinių tradicijų, kurios lapkričio pirmąją persipina vis labiau. Be to, nerekomenduojama išleisti ir daugybės eurų vėlinių žvakėms ar dirbtinėms gėlėms. Kuo galima pakeisti taršias žvakes, pasiūlymų turi Panevėžio miesto dailės galerijos menininkai.

Gruodžio pradžioje Seimas svarstys, ar paskelbti dar vieną šventinę nedarbo dieną. Gyventojų nuomonės, ar mirusiesiems pagerbti reikalinga dar viena papildoma šventinė diena, išsiskiria. Tiesa, šiam pasiūlymui dar turi pritarti ir Vyriausybė.

Neįprastai šilti rudens orai diktuoja ir garderobo bei apsipirkimo tendencijas. Turgaus prekeiviai sako, kad šiltų batų ir drabužių žmonės puolė ieškoti vos pasirodžius pirmosioms snaigėms. Tad lyg šiol sąstingyje buvusi prekyba po truputį atsigauna ir dabar jau laukiama ne tik šilčiau apsirengti norinčiųjų, bet ir pradedančių galvoti apie didžiąsias metų šventes.

Rubrikoje „Rūšiuoju dabar“ šįkart kalbėsime apie tai, kaip galima išvengti bereikalingų šiukšlių susidarymo ir taip būti draugiškesniais mus supančiai aplinkai.

Taip pat žiūrėkite

Naujienos 2020 10 08

Parašykite komentarą