Namai / Čia ir dabar / „Čia ir dabar” 2016 03 29

„Čia ir dabar” 2016 03 29

Informacine laida „Čia ir dabar“ 2016 03 29

Dviejose Panevėžio mokyklose rugsėjo pirmąją skambutis nebekvies į klases mokinių, – taip nusprendė Panevėžio miesto taryba, patvirtinusi 2016-2020 m. miesto mokyklų tinklo pertvarkos planą. Daugiausia ir aršiausių diskusijų sukėlė sprendimas prie „Vyturio“ progimnazijos prijungti „Nevėžio“ pagrindinę mokyklą.

 

 

Daugiau kaip 25 tūkstančiai Panevėžio miesto ir rajono gyventojų praėjusiais metais du procentus pajamų mokesčio skyrė paramos gavėjo statusą turinčioms įstaigoms bei organizacijoms. Šiemet gyventojai ir vėl kviečiami prisidėti prie tokių organizacijų veiklos stiprinimo, tačiau mokesčių inspekcija primena, kad paramą gali skirti tik skolų valstybei neturintys ir prievolę deklaruoti pajamas ir turtą įvykdę gyventojai.

 

 

Atšilę orai į gatves, kiemus ir parkus išgynė dvi-račių transporto priemonių mylėtojus. Tačiau tokiu metų laiku ima augti ir dviračių vagysčių skaičius. Nors jų registravimas tiesiogiai neapsaugo nuo vagystės, specialistai teigia, jog registraciją žymintys lipdukai atbaido kone pusę ilgapirščių. Be to, jei registruotą dviratį vis dėlto pavogė, jį atrasti bei atsiimti tampa kur kas lengviau.

 

 

Kino filmų mylėtojai sukilo į kovą dėl komercinių filmų, kurie pastaruoju metu užima populiarumo viršūnes. Anot kinomanų, tokių filmų autoriai siekia tik penlo, o žiūrovams jokios moralės naudos nesuteikia. Atsižvelgiant į tai Panevėžyje gausus būrys kino fanų surengė mitingą, siekdami paskatinti žiūrovus rinktis kokybišką nekomercinį filmą ir  kartu taip, netradiciškai,  skelbdami, kad balandžio 8-14 dienomis Panevėžyje vyks tarptautinis filmų festivalis „Europos kinas ir dieną, ir naktį

 

 

Remiantis sociologinių tyrimų išvadomis, lietuviai mano jog yra tolerantiški, tačiau realybė kitokia. Specialistai teigia, jog pasaulyje vis labiau demonstruojama netolerancija – pražūtinga, todėl ypač šiomis dienomis kalbėti apie ją būtina, kaip ir remtis šia savybe pagarsėjusių lyderių patirtimi, pavyzdžiui, Gabrielė Petkevičaitės-Bitės.

 

 

Į Lietuvą sugrįžta Atvelykio tradicijos. Bendrystei šį sekmadienį kviečiami visi Rokiškėnai, kurių šventės simboliu taps ne koncertas, o pasibuvimas kartu.

 

Taip pat žiūrėkite

Naujienos 2020 10 08

Parašykite komentarą