Namai / Čia ir dabar / „Čia ir dabar“ 2016 03 03

„Čia ir dabar“ 2016 03 03

Informacine laida „Čia ir dabar“ 2016 03 03

Kol šalies valdžia svarsto kaip mažinti alkoholizmą, Panevėžio rajono savivaldybė ėmėsi išskirtinių žygių. Nemokamai ėmusi gydyti priklausomybę alkoholiui turinčius, valdžia nebegerenčius nusprendė dar ir apdovanoti. Štai vienai Paįstrio seniūnijos septynių vaikų mamai už 15 tūkstančių eurų odontologijos klinika dovanojo naujus dantis.

 

 

Ar dažnai gaunate trumpąsias žinutes, kurios parašytos taisyklinga lietuvių kalba? Ko gero – ne, ir tokių raidžių kaip š, ž ar nosinės, net ir su žiburiu ten sunkiai rastum. Su didėjančiu lietuvaičių neraštingumu kovoti bandanti Valstybinė lietuvių kalbos komisija pirmą kartą organizuoja Lietuvių kalbos dienas, į kurias įsiliejo ir Panevėžio mokyklos.

 

 

Kiekvienais metais kovo mėnesį yra minima Pasaulinė inkstų diena. Šia diena yra siekiama atkreipti visuomenės dėmesį į gyvybiškai svarbų organą – inkstus ir jų ligas. Šiais metais inkstų diena skirta vaikų inkstų ligoms.

 

 

Panevėžio muziejuje – milijonų senumo dinozauro kiaušinis. Pasak muziejininkų jis yra tikras ir turi dokumentus, tačiau parodo lankytojai suabejojo, ar tokio didelio gyvūno kiaušinis gali būti toks mažas.

 

 

Miežiškiečiai kviečia į pirmąjį mažosios kultūros sotinės atidarymo renginį. Prieš pat Lietuvos nepriklausomybės atkūrimo šventę čia suskambės daugybė kolektyvų muzika, o savo kolekcines parodas atvers vietos gyventojai ir  įstaigos.

 

 

Jau šį savaitgalį Lietuvoje šurmuliuos Kaziuko mugė. Kadaise tik Vilniaus kraštui būdinga folkloro šventė, kurioje sulaukiama daugybės amatininkų, pasklido po visą šalį. Ne išimtis ir Panevėžys, kur kaziukas tradiciškai šurmuliuoja turguje „Tau, žemdirby“. Kovo 5- 6 dienomis čia organizuojama tranki ir nuotaikinga šventė.

 

 

Austrijoje, Obertilliach miestelio apylinkėse, tęsėsi Europos orientavimosi sporto slidėmis čempionatas. Savaitės viduryje čempionate vyko vidutinės trasos varžybos, kuriose dalyviai startavo bendru startu.

 

Moterų grupėje Gabrielė Andrašiūnienė nuo čempione tapusios rusės Marijos Kechkinos atsiliko 6 min. 3 sek. ir užėmė 24 vietą. Sidabro medalis atiteko švedei, o bronzos – dar vienai rusijos atstovei.

Kita šiose varžybose startavusi lietuvė Ramunė Arlauskienė atsiliko 8 min. 24 sek. ir užėmė 29 vietą.

Moterų grupėje iš viso startavo 45 dalyvės, turėjusios įveikti 7-nių kilometrų 700 metrų su 27 kontroliniais punktais trasą.

 

Vyrų grupėje iš lietuvių geriausiai pasirodė Nerijus Šulčys, užėmęs 28 vietą. Lietuvis 8 min. 12 sek. atsiliko nuo antrąjį aukso medalį čempionate iškovojusio norvego Larso Moholdto. Čempionate startavęs Vitalijus Petrulis užėmė 35 vietą, Regimantas Kavaliauskas – 36, o Andrejus Gerasimovas liko 39.

Vyrų varžybose startavo 63 dalyviai, turėję įveikti 9nių km ,300metrų su 34 kontroliniais punktais trasą.

 

Tuo pačiu metu vykstančio Europos jaunių čempionato vidutinės trasos varžybose geriausiai pasirodė Judita Traubaitė, merginų grupėje užėmusi aukštą 11 vietą.

 

Čempionatas baigsis šeštadienį estafetės rungtimi.

 

Taip pat žiūrėkite

Naujienos 2021 01 04

Parašykite komentarą