Namai / Čia ir dabar / „Čia ir dabar“ 2016 02 04

„Čia ir dabar“ 2016 02 04

Informacine laida „Čia ir dabar“ 2016 02 04

Praėjusiais metais nustatytą minimalaus stojamojo balo kartelę aukštosioms mokykloms, šiemet siūloma dar labiau pakelti. Nors kone visų kolegijų bei universitetų vadovai pripažįsta, jog įvestas stojamasis balas studijų kokybei turėjo teigiamos įtakos, šiemet jis bus padidintas ne visose aukštosiose mokyklose.

 

 

Viena Paįstrio seniūnijos socialinė darbuotoja šiuo metu prižiūri 18 socialinės rizikos šeimų, tai didžiulis darbo krūvis ypač žinant tai, kad darbuotojos ne tik turi lankyti šeimas, bet ir pildyti krūvas ataskaitų bei kitų dokumentų.  Šiuo metu Lietuvoje, vienam socialiniam darbuotojui vidutiniškai tenka 16 – 17 socialinės rizikos šeimų. Kitąmet planuojama, jog jie aptarnaus 10 .

 

 

Negalia ne kliūtis išlikti darbo rinkoje ar į ją integruotis, ypač kai neįgaliuosiųjų darbo vietų kūrimą ir išlaikymą palaiko ir finansiškai remia valstybė.  Lietuvos darbo birža įgyvendina projektą „Parama socialinėms įmonėms 2015-2016 metai”.

 

Šalyje startuoja projektas, sieksiantis padėti jaunuoliams įsidarbinti. Jo įgyvendinimo metu jauniems žmonėms bus padedama ne tik įgyti profesiją, bet ir prireikus tvarkyti finansinius jų įsipareigojimus. Viliamasi, kad tai padės sumažinti nelegalaus darbo atvejų bei paskatins jaunimą atrasti save.

 

 

Šiaulių valstybinė kolegija stiprina ryšius su užsienio aukštosiomis mokyklomis. Iškilmingos ceremonijos metu bakalauro diplomai įteikti pirmąjai užsienio studentų grupei, čia praleidusiai visus tris studijų metus. Kai kurie absolventai dar neketina grįžti į tėvynę ir sako tęsiantys studijas magistrantūroje.

 

 

Nauja tradicija Lietuvos kavinėse – palikta kava. Klientai, apsilankę maitinimo įstaigose, pirkdami kavą sau,  sumoka už savąją ir dar vieną, vėliau ateisiančiam , šiuo metu negalinčiam sau leisti net puoidelio kavos nusipirkti žmogui.

 

 

 

Taip pat žiūrėkite

Panevėžio kolegija kuria energetinių procesų studijų ir inovacijų centrą

Parašykite komentarą